IRLR3114Z
Symbol Micros:
TIRLR3114z
Case : TO252 (DPACK)
N-MOSFET HEXFET 40V 42A 140W 0.0049Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 6,5mOhm |
| Max. drain current: | 130A |
| Max. power loss: | 140W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLR3114ZTRPBF RoHS
Case style: TO252 (DPACK) t/r
In stock:
238 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0249 | 0,6794 | 0,5603 | 0,5043 | 0,4880 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLR3114ZTRPBF
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4880 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLR3114ZTRPBF
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
2250 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5381 |
| Open channel resistance: | 6,5mOhm |
| Max. drain current: | 130A |
| Max. power loss: | 140W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols