MJD45H11G
Symbol Micros:
TMJD45h11
Case : TO252 (DPACK)
Transistor PNP; 60; 1,75W; 80V; 8A; 90MHz; -55°C~150°C; Substitute: MJD45H11RLG; MJD45H11TF; MJD45H11TM;
Parameters
| Power dissipation: | 1,75W |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Current gain factor: | 60 |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Cutoff frequency: | 90MHz |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MJD45H11G RoHS
Case style: TO252 (DPACK)
Datasheet
In stock:
365 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 75+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1291 | 0,7481 | 0,6172 | 0,5634 | 0,5377 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MJD45H11RLG
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
23400 pcs.
| Quantity of pcs. | 1800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5377 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MJD45H11RLG
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
12600 pcs.
| Quantity of pcs. | 1800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5377 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MJD45H11G
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
525 pcs.
| Quantity of pcs. | 375+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5377 |
| Power dissipation: | 1,75W |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Current gain factor: | 60 |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Cutoff frequency: | 90MHz |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols