MMBFJ113
Symbol Micros:
TMMBFJ113
Case : SOT23
N-JFET 50mA 35V 350mW
Parameters
| Open channel resistance: | 100Ohm |
| Max. drain current: | 2mA |
| Max. power loss: | 350mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 35V |
| Transistor type: | N-JFET |
| Open channel resistance: | 100Ohm |
| Max. drain current: | 2mA |
| Max. power loss: | 350mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 35V |
| Transistor type: | N-JFET |
| Max. gate-source Voltage: | 35V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols