MMBFJ309
Symbol Micros:
TMMBFJ309
Case : SOT23
N-JFET 10mA 25V 225mW
Parameters
| Max. drain current: | 30mA |
| Max. power loss: | 225mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 25V |
| Transistor type: | N-JFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Max. drain current: | 30mA |
| Max. power loss: | 225mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 25V |
| Transistor type: | N-JFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols