MMBT4401 SLKOR
Symbol Micros:
TMMBT4401 SLK
Case : SOT23
Transistor NPN; 300; 350mW; 40V; 600mA; 250MHz; -55°C ~ 150°C; Equivalent: MMBT4401LT1G; MMBT4401LT3G; MMBT4401-7-F; MMBT4401-13-F; MMBT4401-TP; MMBT4401_R1_00001
Parameters
| Power dissipation: | 350mW |
| Manufacturer: | SLKOR |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
| Power dissipation: | 350mW |
| Manufacturer: | SLKOR |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols