MMBTA92
Symbol Micros:
TMMBTA92
Case : SOT23
Transistor PNP; Bipolar; 300V; 6V; 500mA; 50MHz; 350mW; 200; -55°C~150°C; MMBTA92-DIO; MMBTA92,215; MMBTA92-TP; MMBTA92.215;
Parameters
| Power dissipation: | 350mW |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Current gain factor: | 200 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 50MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 300V |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: MMBTA92 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1368 | 0,0627 | 0,0342 | 0,0255 | 0,0228 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: MMBTA92
Case style: SOT23
External warehouse:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0228 |
| Power dissipation: | 350mW |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Current gain factor: | 200 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 50MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 300V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols