MOT1116T TOLL
Symbol Micros:
TMOT1116T MOT
Case : TOLL-8
TRANSISTOR MOSFET
Parameters
| Open channel resistance: | 2,2mOhm |
| Max. power loss: | 440W |
| Max. drain current: | 373A |
| Case: | TOLL-8 |
| Manufacturer: | MOT |
| Max. drain-source voltage: | 110V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: MOT
Manufacturer part number: MOT1116T RoHS
Case style: TOLL-8
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 30+ | 200+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4722 | 1,0317 | 0,8504 | 0,7844 | 0,7750 |
| Open channel resistance: | 2,2mOhm |
| Max. power loss: | 440W |
| Max. drain current: | 373A |
| Case: | TOLL-8 |
| Manufacturer: | MOT |
| Max. drain-source voltage: | 110V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols