MOT2310B2 SOT23 MOT
Symbol Micros:
TMOT2310B2 MOT
Case : SOT23
60V 3A 1.7W 3V@250uA 1 N-Channel SOT-23 MOSFETs ROHS Similar to: SI2308BDS-T1-E3; RC2310A; MOT2310B2; LGE2308; YFW3N06; TSM2308CX RFG;
Parameters
| Open channel resistance: | 115mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,7W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | MOT |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: MOT-
Manufacturer part number: MOT2310B2 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1074 | 0,0492 | 0,0268 | 0,0200 | 0,0179 |
| Open channel resistance: | 115mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,7W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | MOT |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols