MUN2214T1G
Symbol Micros:
TMUN2214
Case : SC-59
NPN Digi Transistor, 100mA 50 V 10 kOhm, Ratio Of 0.21, 3-Pin SC-59 MUN2214T3G
Parameters
| Power dissipation: | 338mW |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Current gain factor: | 140 |
| Case: | SC59 |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MUN2214T1G
Case style: SC-59
External warehouse:
51000 pcs.
| Quantity of pcs. | 33000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0109 |
| Power dissipation: | 338mW |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Current gain factor: | 140 |
| Case: | SC59 |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols