NDS7002A
Symbol Micros:
TNDS7002a
Case : SOT23
N-MOSFET; 60V; 60V; 20V; 5Ohm; 280mA; 300mW; -65°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 5Ohm |
| Max. drain current: | 280mA |
| Max. power loss: | 300mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
Manufacturer:: Fairchild
Manufacturer part number: NDS7002A RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2078 | 0,1054 | 0,0639 | 0,0506 | 0,0462 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDS7002A
Case style: SOT23
External warehouse:
3400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0545 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDS7002A
Case style: SOT23
External warehouse:
54000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0462 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDS7002A
Case style: SOT23
External warehouse:
63000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0462 |
| Open channel resistance: | 5Ohm |
| Max. drain current: | 280mA |
| Max. power loss: | 300mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols