NDT2955 smd
Symbol Micros:
TNDT2955
Case : SOT223
P-MOSFET 2.5A 60V 3W 0.3Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 513mOhm |
| Max. drain current: | 2,5A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDT2955 RoHS
Case style: SOT223t/r
In stock:
3340 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5807 | 0,3526 | 0,2704 | 0,2445 | 0,2325 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDT2955
Case style: SOT223
External warehouse:
928000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2325 |
| Open channel resistance: | 513mOhm |
| Max. drain current: | 2,5A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols