NDT3055L smd
Symbol Micros:
TNDT3055l
Case : SOT223
N-MOSFET 4A 60V 0.1Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 180mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDT3055L RoHS
Case style: SOT223t/r
In stock:
166 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6717 | 0,4245 | 0,3359 | 0,3055 | 0,2916 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDT3055L
Case style: SOT223
External warehouse:
636000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2916 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: NDT3055L
Case style: SOT223
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3555 |
| Open channel resistance: | 180mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols