NDT456P SOT223
Symbol Micros:
TNDT456p
Case : SOT223
P-MOSFET 30V 7.5A 1.1W
Parameters
| Open channel resistance: | 54mOhm |
| Max. drain current: | 7,5A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Open channel resistance: | 54mOhm |
| Max. drain current: | 7,5A |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols