PDTC143ZT SOT23 TECH PUBLIC
Symbol Micros:
TPDTC143zt TEC
Case : SOT23-3
Transistor NPN; 80; 200mW, 50V; 100mA; 250MHz, -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | TECH PUBLIC |
| Case: | SOT23-3 |
| Current gain factor: | 80 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 50V |
Manufacturer:: TECH PUBLIC
Manufacturer part number: PDTC143ZT RoHS
Case style: SOT23-3 t/r
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1244 | 0,0571 | 0,0312 | 0,0233 | 0,0208 |
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | TECH PUBLIC |
| Case: | SOT23-3 |
| Current gain factor: | 80 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols