PMBT2907A NXP
Symbol Micros:
TPMBT2907a
Case : SOT23
PNP 60V 0.6A 250mW 200MHz
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 200MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: PMBT2907A,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0974 | 0,0384 | 0,0225 | 0,0164 | 0,0150 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: PMBT2907A,235
Case style: SOT23
External warehouse:
20000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0150 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: PMBT2907A,215
Case style: SOT23
External warehouse:
165000 pcs.
| Quantity of pcs. | 15000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0150 |
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 200MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols