PT4606A SOP-8 HT SEMI
Symbol Micros:
TPT4606A HTSEMI
Case : SOP08
Transistor N/P-Channel MOSFET; 30V; 20V; 46mOhm/98mOhm; 6,5A/4,9A; 2W; -55°C ~ 150°C; Equivalent: IRF7319TRPBF; IRF7319PBF; IRF7319PBF-GURT; IRF7319 SMD; YFW6G03S; RC4606; Similar to: IRF7319TRPBF;
Parameters
| Open channel resistance: | 25mOhm |
| Max. drain current: | 6,5A |
| Max. power loss: | 2W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | HT |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | N/P-MOSFET |
| Open channel resistance: | 25mOhm |
| Max. drain current: | 6,5A |
| Max. power loss: | 2W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | HT |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | N/P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols