782485/55C Murata Power transformer
Symbol Micros:
TR 782485/55C
Case : Rys.782485/55C
Power transformer; 1:1.5; 513uH; 0,6R; 0,2A; 5V; SMD; dimensions: 9,77x9,14x6,35mm; operating temperature: -40°C ~85°C
Parameters
| Lenght: | 9,77mm |
| Width [mm]: | 9,14mm |
| Inductance: | 513uH |
| Height [mm]: | 6,35mm |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: 782485/55C
Case style: Rys.782485/55C
External warehouse:
9700 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9824 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-29
Quantity of pcs.: 100
| Lenght: | 9,77mm |
| Width [mm]: | 9,14mm |
| Inductance: | 513uH |
| Height [mm]: | 6,35mm |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols