H1102NL PULSE Transformer LAN
Symbol Micros:
TR H1102NL
Case : Rys.H1102NL
Turns ratio: RX 1:1, TX 1:1; Ethernet (10/100 Base-T); SMD; dimensions: 12.7x9.53x5.97mm; operating temperature: -40°C~85°C; max.insertion loss -1.1dB,
Parameters
| Height [mm]: | 5,97mm |
| Width [mm]: | 9,53mm |
| Lenght: | 12,7mm |
| Manufacturer: | Pulse |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: PULSE
Manufacturer part number: H1102NL RoHS
Case style: Rys.H1102NL
Datasheet
In stock:
155 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 40+ | 200+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2074 | 0,8449 | 0,6849 | 0,6449 | 0,6355 |
Manufacturer:: PULSE
Manufacturer part number: H1102NLT
Case style: Rys.H1102NL
External warehouse:
231144 pcs.
| Quantity of pcs. | 600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6355 |
Manufacturer:: PULSE
Manufacturer part number: H1102NL
Case style: Rys.H1102NL
External warehouse:
29724 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6355 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: H1102NL
Case style: Rys.H1102NL
External warehouse:
4240 pcs.
| Quantity of pcs. | 160+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8367 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 100
| Height [mm]: | 5,97mm |
| Width [mm]: | 9,53mm |
| Lenght: | 12,7mm |
| Manufacturer: | Pulse |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols