BTA12-600BWRG
Symbol Micros:
TR012bta12-600bw
Case : TO220
Triac; It=12A; Vdrm=600V; Igt=50mA; snubberless; BTA12-600BWRG; BTA12/600BWRG; JST12A-600BWRG; BTA12-600BW;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 12A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-600BWRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
17930 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6733 | 0,4255 | 0,3366 | 0,3062 | 0,2922 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
27890 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3163 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
36600 pcs.
| Quantity of pcs. | 1100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3224 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
32100 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3054 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 12A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols