BTA12-800BRG STMicroelectronics
Symbol Micros:
TR012bta12-800b
Case : TO220AB
Triac; It=12A; Vdrm=800V; Igt=50mA
Parameters
| Case: | TO220AB |
| Current: | 12A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-800BRG RoHS
Case style: TO220AB
Datasheet
In stock:
170 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1754 | 0,8957 | 0,7429 | 0,6512 | 0,6183 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-800BRG
Case style: TO220AB
External warehouse:
1560 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6183 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA12-800BRG
Case style: TO220AB
External warehouse:
21600 pcs.
| Quantity of pcs. | 350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6183 |
| Case: | TO220AB |
| Current: | 12A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols