BT139X-800
Symbol Micros:
TR016bt139x-800
Case : TO220iso
Triac; It=16A; Vdrm=800V; Igt=35mA
Parameters
| Case: | TO220iso |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT139X-800 RoHS
Case style: TO220iso
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8678 | 0,6368 | 0,5109 | 0,4385 | 0,4129 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT139X-800,127
Case style: TO220iso
External warehouse:
1030 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4129 |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT139X-800,127
Case style: TO220iso
External warehouse:
2460 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4129 |
| Case: | TO220iso |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols