BTA16-600CW STM
Symbol Micros:
TR016bta16-600cw
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=600V; Igt=35mA; snubberless
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-600CWRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
593 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3203 | 1,0073 | 0,8332 | 0,7296 | 0,6943 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-600CWRG
Case style: TO220
External warehouse:
7339 pcs.
| Quantity of pcs. | 350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6943 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-600CWRG
Case style: TO220
External warehouse:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 950+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6943 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 35mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols