BTA16-800B
Symbol Micros:
TR016bta16-800b
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=800V; Igt=50mA BTA16-800BRG; BTA16-800BQ;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800BRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
190 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6528 | 1,3185 | 1,1291 | 1,0146 | 0,9725 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800BRG
Case style: TO220
External warehouse:
490 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9725 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA16-800BRG
Case style: TO220
External warehouse:
82081 pcs.
| Quantity of pcs. | 300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9725 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols