BTB16-600BW
Symbol Micros:
TR016btb16-600bw
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=600V; Igt=50mA; snubberless BTB16-600BWRG, BTB16-600BW3G
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BWRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
108 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 50+ | 200+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2343 | 0,8650 | 0,6920 | 0,6592 | 0,6499 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
228800 pcs.
| Quantity of pcs. | 450+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6499 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 950+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6499 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
27286 pcs.
| Quantity of pcs. | 450+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6499 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols