BTB16-700BW
Symbol Micros:
TR016btb16-700bw
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=700V; Igt=50mA; snubberless
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 700V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-700BWRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
153 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 50+ | 200+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4658 | 1,0263 | 0,8206 | 0,7808 | 0,7715 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-700BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
850 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7715 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-700BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
6500 pcs.
| Quantity of pcs. | 700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7715 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-700BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
204300 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7715 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 700V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols