RC2302A SOT23 RealChip
Symbol Micros:
TRC2302A REA
Case : SOT23
Tranzystor N-Channel MOSFET; 20V; 8V; 82mOhm; 2,3A; 500mW; -55°C ~ 150°C; Podobny do: BSS205NH6327; BSS214NH6327; BSS806NH6327XTSA1; BSS205N; BSS205NH6327XTSA1; MOT2302AB2; PT2302B; RC2302A;
Parameters
| Open channel resistance: | 60mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | RealChip |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 60mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | RealChip |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 10V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols