RC3400A SOT-23 RealChip
Symbol Micros:
TRC3400A
Case : SOT23
1 N-CHANNEL MOSFET; 30V; 5.8A; 55mOhm@2.5V,4A; odpowiednik: AO3400; AO3400A; IRLML6346; IRLML6346TRPBF; SP001578770; RC3400A; YJL2304A;
Parameters
| Open channel resistance: | 55mOhm |
| Max. drain current: | 5,8A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | RealChip |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Open channel resistance: | 55mOhm |
| Max. drain current: | 5,8A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | RealChip |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols