TS63Y102KT20 Vishay Trimmer
Symbol Micros: PO TS63yk001
Contractor Symbol:
Case : Rys.TS63Y
Multiturn cermet trimmer; 1kR; 15 turns; SMD; TS63Y=3269W,84W; IP67; 6.85x6.85x5mm; power: 0.25W; tolerance: 10%; 100ppm/°C; operating temperature: -55÷155°C
Parameters
Resistance: 1,0 kOhm
Dimensions: 6.85x6.85x5mm
Manufacturer: VISHAY
Number of rotations: 15
Operating temperature (range): -55°C ~ 155°C
Characteristic: Linear
Kind of potentiometer: Multi-turn
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: TS63Y102KT20 Case style: Rys.TS63Y
External warehouse:
230 pcs.
Quantity of pcs. 10+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
10
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Resistance: 1,0 kOhm
Dimensions: 6.85x6.85x5mm
Manufacturer: VISHAY
Number of rotations: 15
Characteristic: Linear
Mounting: SMD
Power: 0,25W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Tolerance: 10%