SL15T65FF SLKOR
Symbol Micros: TSL15t65ff
Contractor Symbol:
Case : TO220iso
Transistor IGBT ; 650V; 20V; 30A; 60A; 48W; 4,5V~6,5V; 61nC; -40°C~175°C;
Parameters
Gate charge: 61nC
Max. dissipated power: 48W
Max collector current (impulse): 60A
Max. collector current: 30A
Forvard volatge [Vgeth]: 4,5V ~ 6,5V
Case: TO220iso
Manufacturer: SLKOR
Manufacturer:: SLKOR Manufacturer part number: SL15T65FF RoHS Case style: TO220iso Datasheet
In stock:
100 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Gate charge: 61nC
Max. dissipated power: 48W
Max. collector current: 30A
Manufacturer: SLKOR
Operating temperature (range): -40°C ~ 175°C
Collector-emitter voltage: 650V
Gate-emitter voltage: 20V