SL20T65FL SLKOR
Symbol Micros: TSL20t65fl
Contractor Symbol:
Case : TO247
Transistor IGBT ; 650V; 20V; 40A; 80A; 162W; 4,5V~6,5V; 43,9nC; -55°C~175°C;
Parameters
Gate charge: 43,9nC
Max. dissipated power: 162W
Max collector current (impulse): 80A
Max. collector current: 40A
Forvard volatge [Vgeth]: 4,5V ~ 6,5V
Case: TO247
Manufacturer: SLKOR
Manufacturer:: SLKOR Manufacturer part number: SL20T65FL RoHS Case style: TO247 Datasheet
In stock:
30 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 30+ 150+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
30
Gate charge: 43,9nC
Max. dissipated power: 162W
Max. collector current: 40A
Manufacturer: SLKOR
Operating temperature (range): -55°C ~ 175°C
Collector-emitter voltage: 650V
Gate-emitter voltage: 20V