SMBT2222AE6327HTSA1 SOT23 INFINEON
Symbol Micros:
TSMBT2222AE6327HTSA1
Case : SOT23
Bipolar (BJT) Transistor NPN 40 V 600 mA 300MHz 330 mW Surface Mount PG-SOT23
Parameters
| Power dissipation: | 330mW |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 300MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: SMBT2222AE6327HTSA1
Case style: SOT23
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0399 |
| Power dissipation: | 330mW |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 300MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols