STD30NF06L
Symbol Micros:
TSTD30nf06l
Case : TO252 (DPACK)
Logic N-MOSFET 28A 60V 70W 0.02Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 30mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 70W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
Manufacturer:: TECH PUBLIC
Manufacturer part number: STD30NF06LT4 RoHS
Case style: TO252 (DPACK) t/r
In stock:
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 30+ | 150+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6580 | 1,1580 | 0,9528 | 0,8868 | 0,8726 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STD30NF06LT4
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8726 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STD30NF06LT4
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
140000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8726 |
| Open channel resistance: | 30mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 70W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols