STD35NF06LT4 STMicroelectronics
Symbol Micros:
TSTD35nf06lt4
Case : DPAK
N-MOSFET 60V 35A 80W 17mΩ
Parameters
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 80W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 80W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols