STD5NM50AG
Symbol Micros:
TSTD5NM50AG
Case : DPAK
Trans MOSFET N-CH 500V 7.5A Automotive T/R
Parameters
| Open channel resistance: | 800mOhm |
| Max. drain current: | 7,5A |
| Max. power loss: | 100W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | ST |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Max. drain-gate voltage: | 500V |
| Open channel resistance: | 800mOhm |
| Max. drain current: | 7,5A |
| Max. power loss: | 100W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | ST |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Max. drain-gate voltage: | 500V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols