STF13NM60N
Symbol Micros:
TSTF13NM60N
Case : TO220iso
Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
Parameters
| Open channel resistance: | 360mOhm |
| Max. drain current: | 11A |
| Max. power loss: | 25W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STF13NM60N RoHS
Case style: TO220iso
Datasheet
In stock:
37 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7954 | 1,4330 | 1,2273 | 1,1011 | 1,0567 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STF13NM60N
Case style: TO220iso
External warehouse:
700 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0567 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STF13NM60N
Case style: TO220iso
External warehouse:
7950 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0567 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STF13NM60N
Case style: TO220iso
External warehouse:
2035 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0567 |
| Open channel resistance: | 360mOhm |
| Max. drain current: | 11A |
| Max. power loss: | 25W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols