STN3N45K3 SOT223
Symbol Micros:
TSTN3n45k3
Case : SOT223
N-MOSFET 0.6A 450V 2,0 W 3.8Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 4Ohm |
| Max. drain current: | 600mA |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 450V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 4Ohm |
| Max. drain current: | 600mA |
| Max. power loss: | 3W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 450V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols