STP14NK50ZFP
Symbol Micros:
TSTP14NK50ZFP
Case : TO220iso
Transistor N-Channel MOSFET; 500V; 30V; 380mOhm; 14A; 35W; -55°C~150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 380mOhm |
| Max. drain current: | 14A |
| Max. power loss: | 35W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Max. drain-gate voltage: | 10V |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP14NK50ZFP RoHS
Case style: TO220iso
Datasheet
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9935 | 1,5886 | 1,3604 | 1,2215 | 1,1721 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP14NK50ZFP
Case style: TO220iso
External warehouse:
3598 pcs.
| Quantity of pcs. | 150+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1721 |
| Open channel resistance: | 380mOhm |
| Max. drain current: | 14A |
| Max. power loss: | 35W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Max. drain-gate voltage: | 10V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols