STP34NM60N
Symbol Micros:
TSTP34NM60N
Case : TO220
Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 25V; 105mOhm; 31,5A; 250W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 105mOhm |
| Max. drain current: | 31,5A |
| Max. power loss: | 250W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP34NM60N RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
27 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,3112 | 2,9551 | 2,7405 | 2,6014 | 2,5471 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP34NM60N
Case style: TO220
External warehouse:
1240 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5471 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP34NM60N
Case style: TO220
External warehouse:
4950 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5471 |
| Open channel resistance: | 105mOhm |
| Max. drain current: | 31,5A |
| Max. power loss: | 250W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols