STP80NF10FP
Symbol Micros:
TSTP80NF10fp
Case : TO220iso
N-MOSFET 38A 100V 300W 0.015Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 15mOhm |
| Max. drain current: | 38A |
| Max. power loss: | 45W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP80NF10FP RoHS
Case style: TO220iso
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7240 | 1,3750 | 1,1769 | 1,0566 | 1,0141 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP80NF10FP
Case style: TO220iso
External warehouse:
194650 pcs.
| Quantity of pcs. | 150+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1311 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STP80NF10FP
Case style: TO220iso
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0141 |
| Open channel resistance: | 15mOhm |
| Max. drain current: | 38A |
| Max. power loss: | 45W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols