STW20NM60
Symbol Micros:
TSTW20NM60
Case : TO247
N-MOSFET 20A 600V 192W
Parameters
| Open channel resistance: | 290mOhm |
| Max. drain current: | 20A |
| Max. power loss: | 192W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW20NM60
Case style: TO247
External warehouse:
3600 pcs.
| Quantity of pcs. | 240+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5564 |
| Open channel resistance: | 290mOhm |
| Max. drain current: | 20A |
| Max. power loss: | 192W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols