STW28NM50N
Symbol Micros:
TSTW28NM50N
Case : TO247
Transistor N-Channel MOSFET; 500V; 25V; 158mOhm; 21A; 150W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 158mOhm |
| Max. drain current: | 21A |
| Max. power loss: | 150W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW28NM50N RoHS
Case style: TO247
Datasheet
In stock:
3 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5178 | 2,1675 | 1,9583 | 1,8572 | 1,7984 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW28NM50N
Case style: TO247
External warehouse:
541 pcs.
| Quantity of pcs. | 90+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7984 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW28NM50N
Case style: TO247
External warehouse:
6090 pcs.
| Quantity of pcs. | 270+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7984 |
| Open channel resistance: | 158mOhm |
| Max. drain current: | 21A |
| Max. power loss: | 150W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols