SUP53P06-20-E3
Symbol Micros: TSUP53p0620-e3
Contractor Symbol:
Case : TO-220AB
Trans MOSFET P-CH 60V 9.2A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
Parameters
Open channel resistance: 19,5mOhm
Max. drain current: -53A
Max. power loss: 104,2W
Case: TO-220AB
Manufacturer: VISHAY
Max. drain-source voltage: -60V
Transistor type: P-MOSFET
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: SUP53P06-20-E3 Case style: TO-220AB
External warehouse:
362 pcs.
Quantity of pcs. 100+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
50850 pcs.
Quantity of pcs. 450+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Max. drain current: -53A
Max. power loss: 104,2W
Manufacturer: VISHAY
Transistor type: P-MOSFET
Max. gate-source Voltage: 20V
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C