TIP107
Symbol Micros:
TTIP107
Case : TO220
PNP Darl. 8A 100V 2W Supersedes: TIP107G, TIP107TU, BDX54B
Parameters
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 20000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: TIP107 RoHS
Case style: TO220
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5707 | 0,3585 | 0,2807 | 0,2641 | 0,2476 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP107
Case style: TO220
External warehouse:
49990 pcs.
| Quantity of pcs. | 450+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2750 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP107
Case style: TO220
External warehouse:
7760 pcs.
| Quantity of pcs. | 1300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2729 |
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 20000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols