TIP121
Symbol Micros:
TTIP121
Case : TO220
darl.NPN 5A 80V 2W
Parameters
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 1000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP121 RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6289 | 0,3951 | 0,3086 | 0,2922 | 0,2735 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP121
Case style: TO220
External warehouse:
25284 pcs.
| Quantity of pcs. | 650+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2735 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP121
Case style: TO220
External warehouse:
63500 pcs.
| Quantity of pcs. | 700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2735 |
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 1000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols