TIP142T
Symbol Micros:
TTIP142t
Case : TO220
darl.NPN 10A 100V 80W
Parameters
| Power dissipation: | 125W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 1000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 10A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP142T RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0332 | 0,7578 | 0,6072 | 0,5225 | 0,4919 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP142T
Case style: TO220
External warehouse:
1900 pcs.
| Quantity of pcs. | 300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4919 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP142T
Case style: TO220
External warehouse:
3600 pcs.
| Quantity of pcs. | 950+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4919 |
| Power dissipation: | 125W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 1000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 10A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols