TIP47
Symbol Micros:
TTIP47
Case : TO220
Tranzystor NPN; 150; 2W; 250V; 1A; 10MHz; -65°C ~ 150°C; Odpowiednik: TIP47G;
Parameters
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 150 |
| Case: | TO220 |
| Cutoff frequency: | 10MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 250V |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP47 RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6391 | 0,4057 | 0,3207 | 0,2924 | 0,2783 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: TIP47G
Case style: TO220
External warehouse:
1650 pcs.
| Quantity of pcs. | 350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3636 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TIP47
Case style: TO220
External warehouse:
1900 pcs.
| Quantity of pcs. | 1900+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2783 |
| Power dissipation: | 2W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 150 |
| Case: | TO220 |
| Cutoff frequency: | 10MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 250V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols