VNP10N07-E
Symbol Micros:
TVNP10n07
Case : TO220
OMNI-FET 7A 60V 31W 0.1Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 140mOhm |
| Max. drain current: | 10A |
| Max. power loss: | 50W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 70V |
| Transistor type: | OMNI-FET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: VNP10N07-E
Case style: TO220
External warehouse:
3600 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1525 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: VNP10N07-E
Case style: TO220
External warehouse:
6700 pcs.
| Quantity of pcs. | 150+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8794 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-24
Quantity of pcs.: 100
| Open channel resistance: | 140mOhm |
| Max. drain current: | 10A |
| Max. power loss: | 50W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 70V |
| Transistor type: | OMNI-FET |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols