VNP35N07-E
Symbol Micros:
TVNP35n07-e
Case : TO220
Transistor MOSFET, N-Channel, 18 A, 80 V, 0.028 ohm, 10 V, 3 V
Parameters
| Open channel resistance: | 35mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 40W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 70V |
| Transistor type: | OMNI-FET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: VNP35N07-E RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
35 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,0028 | 3,5719 | 3,3129 | 3,1458 | 3,0798 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: VNP35N07-E
Case style: TO220
External warehouse:
7140 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0798 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: VNP35N07-E
Case style: TO220
External warehouse:
2640 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0798 |
| Open channel resistance: | 35mOhm |
| Max. drain current: | 35A |
| Max. power loss: | 40W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 70V |
| Transistor type: | OMNI-FET |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols