BT148-400R NXP
Symbol Micros: TY004bt148-400r
Contractor Symbol:
Case : SOT82
It=4A; Vdrm=400V; Igt=200mA
Parameters
Case: SOT82
Gate current: 200mA
Current: 4A
Operating voltage: 400V
Thyristor type: SCR thyristor
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT148-400R RoHS Case style: SOT82
In stock:
685 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/1000
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT148-400R,127 Case style: SOT82
External warehouse:
8000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Gate current: 200mA
Current: 4A
Operating voltage: 400V