MCR310-10G
Symbol Micros:
TY010mcr310-10
Case : TO220
Thyristor; 10A; 800V; 200µA; Equivalent: MCR310-10G-LF;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 0,2mA |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Current: | 10A |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Thyristor |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MCR310-10G RoHS
Case style: TO220
In stock:
36 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1920 | 0,9097 | 0,7535 | 0,6602 | 0,6275 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: MCR310-10G
Case style: TO220
External warehouse:
2506 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9922 |
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 0,2mA |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Current: | 10A |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Thyristor |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols